حالت ناشناس و حالت مهمان در مرورگر گوگل کروم

می‌توانید بااستفاده از حالت ناشناس یا حالت مهمان، اطلاعاتی را که Chrome ذخیره می‌کند، محدود کنید. در این حالت‌ها، Chrome اطلاعات خاصی، مانند موارد زیر، را ذخیره نمی‌کند:

اطلاعات سابقه مرور پایه، مانند نشانی‌های وب، نوشتار صفحه موجود در حافظه پنهان یا نشانی‌های IP صفحات پیوندشده از وب‌سایت‌هایی که دیدن می‌کنید
عکس فوری صفحاتی که دیدن می‌کنید
سوابق بارگیری‌های شما، اگرچه فایل‌هایی که بارگیری می‌کنید همچنان در مکان دیگری در رایانه یا دستگاه شما ذخیره خواهند بود

Chrome چگونه اطلاعات حالت ناشناس یا مهمان شما را اداره می‌کند

کوکی‌ها. ‏Chrome کوکی‌های موجود را با سایت‌هایی که از آن‌ها در حالت ناشناس یا مهمان بازدید می‌کنید، هم‌رسانی نمی‌کند. ممکن است درحالی‌که در این حالت‌ها هستید، سایت‌ها کوکی‌های جدید را در سیستمتان قرار دهند، اما آن‌ها فقط تا وقتی آخرین پنجره ناشناس یا مهمان را ببندید، ذخیره می‌مانند و منتقل می‌شوند.

تغییرات پیکربندی مرورگر. وقتی تغییراتی در پیکربندی مرورگرتان ایجاد می‌کنید، مانند نشانک‌گذاری صفحه وب یا تغییر تنظیمات، این اطلاعات ذخیره می‌شوند. حالت ناشناس یا مهمان بر این تغییرات اثر نمی‌گذارد.

مجوزها. مجوزهایی که در حالت ناشناس ارائه می‌کنید در نمایه فعلی‌تان ذخیره نمی‌شود.

اطلاعات نمایه. هنگام مرور در حالت ناشناس، همچنان به اطلاعات مربوط به نمایه کنونی‌تان، ازجمله پیشنهادهای براساس سابقه مرور و گذرواژه‌های ذخیره‌شده، دسترسی خواهید داشت. در حالت مهمان، می‌توانید بدون دیدن اطلاعات از نمایه کنونی‌تان، مرور کنید.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *